تک نویسی

دکوراسیون داخلی یا معماری داخلی !

توسط خرداد ۳۰, ۱۳۹۸ بدون نظر

دکوراسیون داخلی ، معماری داخلی، طراحی داخلی، دکور و … همه این واژه‌ها تعاریفی دارد. اگر چه از نظر معنی و مفهوم شباهت‌هایی در آن‌ها وجود دارد، ولی تفاوت‌هایی هم در این عبارات وجود دارد که در ادبیات تخصصی علم معماری بهتر است به مفهوم هر یک دقت شود. وب‌سایت تخصصی هوم اند با ارائه این مطلب سعی دارد به‌صورت مختصر تعاریفی از این واژه‌ها عنوان کند.

دکوراسون داخلی هوم اند

دکوراسیون داخلی

معماری داخلی، به طراحی فضایی که توسط مرزهای درونی ساختمان است، گفته می‌شود. همچنین می‌تواند طراحی نخستین نقشه برای استفاده، طراحی تجدی برای تغییر دادن طرح، یا تجدید نظر کردن در مورد طرح و استفاده‌های مطابق نیاز نیز باشد. اخیراً معماری داخلی جزئی ازمعماری پایدار نیز محسوب می‌شود که در واقع بخشی از آن نیز به نگهداری منابع و بازیافت برای طراحی کاربردی، می‌پردازد. به‌طور کلی این موضوع به طراحی محیط و فرم بر می‌گردد و معماری داخلی در واقع فرآیندی است که در آن قسمت داخلی ساختمان‌ها با توجه به همه‌ی جنبه‌های انسانی و استفاده از فضاها، طراحی می‌شود و در واقع طراحی داخلی ساختمان با توجه به قید شرط‌های معمار ی است. معماری داخلی تا حدودی به موارد زیر مربوط می‌شود:

  • هنر و علم طراحی بنا کردن قسمت داخلی ساختمان به عنوان یک معماری مدرک و مرتبط با کیفیت‌های فیزیکی
  • در حالی که معماران سعی در ساخت طراحی کل ساختمان دارند که مرتبط با مسائل سازه‌ای و نقشه است معماران داخلی هدف استفاده و قابل سکونت کردن مکان را طبق معیارهای انسانی دارند.
  • معماری داخلی، توصیف درونی ساختمان و مرتبط با کیفیت‌های فیزیکی است.
  • یک سبک یا روش طراحی است که به ساخت درون ساختمان می‌پردازد. منبع

معماری داخلی هوم اندطراحی داخلی

طراحی داخلی گروهی از کارهای مختلف را توصیف می‌کند که در عین حالی که مرتبط با پروژه می‌باشد مرتبط با تبدیل آن به تنظیمات مؤثر برای طیف وسیعی از فعالیت‌های انسانی است. طراح داخلی کسی است که چنین پروژه‌هایی را برنامه‌ریزی، هماهنگ و مدیریت کند. طراحی داخلی حرفه‌ای چند بعدی است که شامل توسعه مفهومی، ارتباط با ذینفعان پروژه و مدیریت و اجرای طرح است.
در لغت‌نامه‌ی وبستر، طراحی داخلی چنین تعریف شده‌است: «هنر یا عمل برنامه‌ریزی و نظارت بر طراحی و اجرای معماری داخلی و مبلمان»

دکوراسون هوم انددکور

آرایه یا دکور در زبانزدها و اصطلاحات نمایشنامه و سینما، به مجموعهٔ ساختمان و اشیا و اسباب و دیگر عوامل آرایشی و تزئینی در صحنه نمایش گفته می‌شود. همچنین در میان عموم مردم منظور از دکور، چگونگی چیدمان و آرایش وسایل در خانه است.

دکوراتور داخلی ساختمان و طراح داخلی

حرفه طراحی داخلی به وضوح تعریف نشده و پروژه‌های انجام شده توسط یک طراح داخلی به‌طور گسترده‌ای متفاوت است. عباراتی مانند دکوراتور و طراح اغلب مترادف استفاده می‌شود. با این حال، تمایز میان اصطلاحات وجود دارد.

دکوراتور داخلی

واژه دکوراتور داخلی در اواخر قرن نوزدهم اوایل قرن بیستم پدید آمده‌است. به آن دسته از دست‌اندرکاران گویند که که در تنظیم داخلی در سبک‌های مختلف تخصص دارد. در این متن، سبک اشاره به یک ترکیب‌بندی بر اساس یک تصویر از یک ایده خاص، زمان، مکان، و غیره به عنوان مثال: ویکتوریا، گرجستان، دکو، هنر مدرن، و غیره دارد.

طراح داخلی

جامعه طراحان داخلی آمریکا(ASID) طراح داخلی را چنین تعریف می‌کند: «متخصصی برای طراحی فضاهای داخلی، با عملکرد و کارایی بالا که تخصص خود را از طریق آموزش‌های رسمی کسب کرده‌است.»
طراح داخلی مستلزم آن است که تأکید بر برنامه‌ریزی، طراحی کاربردی و استفاده مؤثر از فضا که در این حرفه وجود دارد، در مقایسه با تزئین فضای داخلی بیشتر باشد. طراح داخلی می‌تواند پروژه‌هایی که شامل تنظیم فاصله‌های طرح اولیه را در داخل یک ساختمان و همچنین پروژه‌هایی که نیاز به درک درستی از مسائل فنی مانند آکوستیک، نور، دما، و غیره دارند را انجام دهد.
اگرچه یک طراح داخلی ممکن است لایه‌ای از فضا را بسازد، ولی ممکن نیست فضا را بدون داشتن تصویب یک معمار بسازد. به همین دلیل است که بسیاری از طراحان داخلی تمام تحصیلات خود را برای یک معمار خوب شدن می‌گذرانند. طراح داخلی ممکن است مایل به تخصص‌هایی از انواع طراحی داخلی برای توسعه دانش فنی خاص به آن منطقه باشد.

دکور هوم اندسبک شناسی در دکوراسیون داخلی

در طراحی داخلی سبک‌های مختلفی وجود دارد که هر کدام مواد استفاده شونده خاص خود را دارند. سبک دکوراسیون داخلی ایرانی نیز در دوران قاجار رواج بافت. در زیر نام سبک‌های معروف طراحی داخلی عنوان شده‌است.

سبک مدرن، کلاسیک، مینیمال، روستیک، سبک ژاپنی، سبک چینی، سبک ماوریک، سبک مراکشی، سبک مصری، سبک رومی، سبک هندی، سبک یونان باستان، سبک روکوکو، سبک انگلیسی، سبک ویکتوریایی، سبک فرانسوی، سبک سوئدی، سیک آرت نوو، سبک آرت دکو، سبک باروک، سبک گوتیک، سبک اوریگامی، سبک مونوکروماتیک و سبک سنتی ایرانی (رایج در دوران قاجار).

طراحی داخلی هوم اندبرای خواندن مطالب بیشتر در مورد دکوراسیون داخلی ، دکوراسیون داخلی آشپزخانه ، دکوراسیون داخلی پذیرایی ، اکسسوری ، مبلمان ، تجهیزات آشپزخانه ، چینی بهداشتی و شیرآلات از وب‌سایت هوم اند دیدن کنید.

نظر بدهید